Canon Pixma MG5750 – recenze

Tiskárna Canon Pixma MG5750 je ideální inkoustová tiskárna střední třídy, určená běžnému uživateli, který hledá spolehlivé univerzální zařízení pro střední až nižší tiskové zatížení.

cl_rec_mg5750_f1Recenze tiskárny

Canon Pixma MG5750 je inkoustová multifunkční tiskárna, která je vybavena užitečnými funkcemi a je velmi intuitivní. Je určena uživatelům, kteří kromě tisku potřebují také kopírovat a skenovat.

Tiskárnu Canon Pixma MG5750 můžete připojit také bezdrátově do vaší Wi-Fi sítě, je vybavena funkcí App Canon Print, pomocí které můžete tisknout také ze svého tabletu nebo smartphonu.
Tiskárna je také vybavena barevným displejem, pomocí kterého můžete jednoduše ovládat všechny funkce tiskárny.

Základní vlastnosti a funkce

Silnou stránkou tiskárny je tiskové rozlišení 4800 dpi, které pomocí mikroskopických kapiček inkoustu, produkuje přesné výtisky vysoké kvality.

Na přední skosené straně najdeme barevný displej TFT, který je velmi dobře čitelný a snadno ovladatelný. Okolo něj jsou rozmístěna tlačítka, která umožňují snadný přístup k funkcím tiskárny, náhledům tisku nebo nastavení cloudových služeb. Zobrazování na displeji je možné nastavit do velkého množství jazyků, my jsme použili češtinu, která rovněž nechybí.
Hlavním rozhraním pro připojení tiskárny k počítači je vysokorychlostní USB typu B doplněné Wi-Fi modulem pro bezdrátové připojení.

 Připojení k WiFi je snadné, zkuste ho, pomůžeme vám.

Připojení tiskárny do vaší domácí/firemní WiFi sítě je snadné, s trochou trpělivosti to hravě zvládnete. Tiskárnu jsme testovali na notebooku Acer s operačním systémem Windows 7. V kanceláři používáme běžný bezdrátový router značky Comtrend dodaného přímo operátorem O2. Pro první připojení k WiFi síti a instalaci ovladače musíte mít připraveno následující:

  • Tiskárnu, která má vložené náplně, je v připraveném stavu a nehlásí na displeji žádnou chybu
  • Název a heslo do vaší WiFi sítě (je to stejné heslo, které používáte pro připojení dalších zařízení, tabletů, mobilů apod.)
  • Instalační CD, které vložíme do počítače.

Jako první krok jsme připojili tiskárnu k bezdrátové síti (routeru). Používali jsme pouze displej tiskárny a tlačítka na panelu tiskárny, postupovali jsme takto :

1. V Menu jsme vybrali položku Nastavení sítě LAN
2. Poté Nastavení bezdrátové sítě LAN
3. Ze zobrazených možností jsme použili Standardní nastavení
4. Poté se na displeji zobrazí názvy všech sítí v okolí, vybrali jsme tu naši
5. Zadali jsme heslo pro přístup do naší sítě, je potřeba postupovat pomalu, po vybrání znaku se zobrazí pouze hvězdičky a nelze zpětně zkontrolovat celé heslo, musíte ho případně zadat znovu. Pro změnu na velké znaky nebo čísla jsme použili prostřední tlačítko pod displejem. Po zadání hesla jsme potvrdili tlačítkem Hotovo a Ukončit nastavení
6. Tiskárna se připojila k bezdrátové síti. Jako potvrzení se na displeji zobrazil malý nápis WiFi.

Úspěšně jsme připojili tiskárnu k bezdrátové síti a protože jsme tiskárnu instalovali poprvé, museli jsme provést instalaci ovladače do počítače.

1. Dodané CD jsme vložili do PC a spustili jsme istalaci ovladače.
2. Vybrali jsme způsob připojení Bezdrátová síť LAN a poté Připojení k bezdrátovému směrovači. Program vyhledal tiskárnu v naší bezdrátové síti a zobrazil sérivé číslo a MAC adresu.
3. Nechali jsme dokončit instalaci.

Zkuste vytisknout zkušební stránku a užívejte pohodlí bezdrátového tisku.

K tiskárně se můžete připojit také pomocí App Canon Print, poté můžete tisknout přímo ze svého tabletu nebo smartphonu. Stačí pouze stáhnout do svého tabletu nebo chytrého telefonu aplikaci Canon Print a postupovat podle návodu pro připojení tiskárny. Aplikace je dostupná pro operační systém Android a Apple.

cl_rec_mg5750_f3Majitelé zařízení Apple (iPhone, iPad a iPod Touch) mohou také použít Apple AirPrint, pomocí které je možné tisknout bezdrátově bez nutnosti instalovat další software. Zařízení Apple tiskárnu automaticky rozpozná.

Další užitečnou funkcí pro tisk vašeho online obsahu je systém Pixma Cloud Link můžete zobrazit a vytisknout dokumenty ze svého online úložiště (jako například Dropbox nebo Google Drive) a ze sociálních sítí (Instagram, Facebook, Twitter). Všechno ovládáte pomocí displeje na tiskárně, můžete si vybrat dokumenty a také je vytisknout bez nutnosti práce s počítačem.

Uživatelé mobilních zařízení Android (verze 4.4. a novějších) mohou využít plugin Mopria Print Service. Mobilní zařízení rozpozná tiskárny pomocí připojení Wi-Fi a můžete snadno vytisknout jakýkoliv dokument pouze prostřednictvím menu.

Tiskárna je robustní a na první pohled působí jako rozměrově velká, ve skutečnosti váží ale jen 6 kilogramů a její rozměry jsou 46,5 x 36,9 x 14,8 centimetrů. Zásobník papíru je umístěn v přední části a vejde se do něj 100 listů běžného kancelářského papíru.

Vlastnosti tiskárny

Tiskárna má rozlišení 4800x 1200 dpi a pracuje s 5 samostatnými tiskovými kazetami.

Canon Pixma MG5750 využívá všech možností inovovaného systému tiskové hlavy FINE. Rychlost černobílého tisku je cca 12,6 stran za minutu, při barevném tisku se snižuje na cca 9 stran za minutu.

Tiskárna je ideální i pro tisk fotografií, které jsou detailně vykreslené, tisk fotografie o rozměru 10×15 cm trvá cca 41 sekund.

cl_rec_mg5750_f2Mezi vlastnostmi tiskárny, které můžeme ovládat z tiskového ovladače najdeme také automatický oboustranný tisk (duplex) nebo tisk dvou stránek na jednu, popřípadě čtyř stránek na jednu. Tuto funkci dobře využijete pro náhledové výtisky, kdy výrazně uspoříte papír.

Správa tiskárny z počítače je snadná a uživatelsky přívětivá. Tiskový ovladač umožňuje bohaté možnosti nastavení tiskárny, správy barev a údržby; to vše v přehledné a jednoduché formě.

Tiskárnu můžete provozovat na většině operačních systémů mezi kterými např. Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 a dokonce i na starším systému Windows XP.

Podporovány jsou také systémy od Mac OS X 10.7.5. až po Mac OS X 10.10.

Tiskové náplně a ekonomika provozu

Canon Pixma MG5750 se odlišuje od konkurence především dobrou správou všech inkoustových kazet, která umožňuje minimalizovat plýtvání inkoustem.

Tiskárna je vybavena 5 samostanými ikoustovými kazetami, měníte tedy pouze náplň, která je skutečně vypotřebovaná. Stav náplní si můžete zobrazit v tiskovém ovladači v počítači nebo přímo na displeji tiskárny.

cl_rec_mg5750_f4Canon Pixma MG5750 používá černou tiskovou kazetu PGI-570PGBK pro tisk textu a černou tiskovou kazetu CLI-571BK, azurovou CLI-571C, purpurovou CLI-571M a žlutou CLI-571Y pro tisk obrázků a fotografií.

Všechny kazety je možné zakoupit také ve vyšší kapacitě XL, které umožňují dosáhnout nižších nákladů na jednu tiskou stranu. 

Výhodné inkoustové kazety ActivePrint, určené pro tuto tiskárnu, jsme testovali na vlastním zařízení. Kvalita tisku a výtěžnost je plně srovnatelná s inkoustovými kazetami Canon. Kazety ActivePrint jsou ověřeny i pro řadu tiskáren Canon MG6850 a MG7750, které používají stejný typ náplní.

cl_rec_mg5750_baner

Vlastnosti skeneru

Tiskárnu Canon Pixma MG5750 dokážete velmi dobře využít i jako skener. Skener je plochý se snímačem typu CIS vodným pro běžné skenování dokumentů nebo fotografií. Optické rozlišení skeneru je 1200×2400 dpi, maximální rychlost skenování listu papíru A4 je cca 19 sekund.

Maximální formát pro skenované dokumenty je 216×297 mm (rozměr formátu A4 je 210x297mm), barevná hloubka pro skenování barevných dokumentů je 48/24 bitů nebo 16/8 bitů pro skenování v odstínech šedi.

Ke skenování z počítače využijete přívětivý program Scanning Utility, skenování můžete rovněž spustit z Menu na tiskárně a jednoduše tak odeslat skenovaný dokument do vašeho počítače.

Vlastnosti kopírky

Tiskárna Pixma Canon MG5750 je vhodná také pro běžné kopírování dokumentů nebo obrázků.
V nastavení kopírky můžete také zvolit přizpůsobení 2 kopií na 1 list papíru nebo 4 kopií na 1 list papíru. Snížíte tak objem kopírování uspoříte papír a inkoust.

Užitečnou vlastností kopírky je také možnost zmenšení/zvětšení kopírovaného dokumentu v rozpětí 25 – 400 % s možností nastavit hodnotu po 1%.
Výrobce předn astavil zmenšení z A4 na A5 nebo z A4 na B5 a zvětšení z A5 na A4 a z B5 na A4.

Rychlost kopírování je cca 7 sekund u černobílé kopie a 20 sekund u barevné, maximální počet opakovaných kopií, které můžete nastavit na displeji tiskárny je 99.

Květen 2017: Tato tiskárna se na našem trhu již doprodává. jejím nástupcem je nová řada tiskáren Canon TS 

Zajímavé informace pro instalaci a provoz řady MG5750 (Canon)

VŠEOBECNÉ SPECIFIKACE

Čísla modelů podle barev tiskáren
MG5750 (ČERNÁ)
MG5751 (BÍLÁ)
MG5752 (STŘÍBRNÁ/ČERNÁ)
MG5753 (STŘÍBRNÁ/BÍLÁ)
Funkce
Bezdrátový tisk, kopírování, skenování, Cloud Link

SPECIFIKACE TISKÁRNY

Rozlišení tisku
Až 4 800 × 1 200 dpi
Technologie tisku
5 samostatných zásobníků inkoustu (PGBK, BK, C, M, Y)
Inkoustová tisková hlava FINE s objemem kapiček inkoustu 2 pl (min.)
Inkousty systému ChromaLife100
Rychlost černobílého tisku
Přibližně 12,6 obr./min
Rychlost barevného tisku
Přibližně 9,0 obr./min
Rychlost tisku fotografií
Bezokrajový tisk 10 × 15 cm: přibl. 41 s
Bezokrajový tisk
Ano (A4, Letter, 20 × 25 cm, 13 × 18 cm, 10 × 15 cm)
Oboustranný tisk
Automatický oboustranný tisk (A4, Letter – běžný papír)

KAZETY A VÝTĚŽNOST

Standardní inkoustové kazety
5 samostatných zásobníků inkoustu
PGI-570PGBK (pigmentová černá)
CLI-571BK (černá)
CLI-571C (azurová)
CLI-571M (purpurová)
CLI-571Y (žlutá)
Volitelné inkoustové kazety XL
Inkoustové XL kazety s vysokou výtěžností
PGI-570PGBK XL (pigmentová černá)
CLI-571BK XL (černá)
CLI-571C XL (azurová)
CLI-571M XL (purpurová)
CLI-571Y XL (žlutá)
Výtěžnost kazety (běžný papír)
Barevný dokument ve formátu A4
Pigmentová černá: 300 stránek
Pigmentová černá XL: 500 stránek
Černá: 1 795* stránek
Černá XL: 5 565* stránek
Azurová: 345 stránek
Azurová XL: 715 stránek
Purpurová: 306 stránek
Purpurová XL: 645 stránek
Žlutá: 347 stránek
Žlutá XL: 715 stránek
Výtěžnost inkoustu
Výtěžnost kazety (tisk fotografií)
Fotografie 10 × 15 cm
Pigmentová černá: 2 405 fotografií
Pigmentová černá XL: 4 945 fotografií
Černá: 376 fotografií
Černá XL: 810 fotografií
Azurová: 121 fotografií
Azurová XL: 267 fotografií
Purpurová: 136 fotografií
Purpurová XL: 340 fotografií
Žlutá: 127 fotografií
Žlutá XL: 282 fotografií
Výtěžnost inkoustu dle platných norem ISO

PODPOROVANÉ PAPÍRY

Typy papíru
Běžný papír
Papír pro vysoké rozlišení High Resolution (HR-101N)
Fotografický papír Pro Platinum (PT-101)
Lesklý fotografický papír Photo Paper Plus Glossy II (PP-201)
Fotografický papír Pro Luster (LU-101)
Pololesklý fotografický papír Plus Semi-gloss (SG-201)
Glossy Photo Paper „Everyday Use“ (Lesklý fotografický papír pro každodenní použití) GP-501
Matný fotografický papír Matte (MP-101)
Nažehlovací fólie
Obálka
Maximální vstup papíru
Přední podavač: max. 100 listů (běžný papír)
Velikosti papíru
A4, A5, B5, 10 × 15 cm, 13 × 18 cm, 20 × 25 cm, obálky (DL, COM10), Letter, Legal
Gramáž papíru
Běžný papír: 64 až 105 g/m²
Fotografický papír Canon: až 300 g/m²

SPECIFIKACE SKENERU

Typ skeneru
Plochý skener fotografií a dokumentů se snímačem CIS
Rozlišení skeneru (optické)
1 200 × 2 400 dpi¹
Rychlost skenování A4
Přibližně 19 s¹
Hloubka skenování (Vstup / výstup)
Barevně: 48 bitů / 24 bitů
Stupně šedé: 16 bitů / 8 bitů
Maximální velikost dokumentu
216 × 297 mm

SPECIFIKACE KOPÍRKY

Rychlost kopírování
sFCOT: přibl. 20 s
sESAT: přibl. 7,2 obr./min
Vícenásobné kopírování
Max. 99 kopií
Funkce kopírování
Kopírování dokumentů, kopírování fotografií, bezokrajové kopírování, oboustranné kopírování, kopírování 2 na 1 a 4 na 1, kopírování se smazáním rámečku
Zvětšení při kopírování
25 % až 400 % (v krocích po 1 %)
Tisk s přizpůsobením velikosti stránky
A5 na A4, B5 na A4, A4 na A5 a A4 na B5

ROZHRANÍ

Typ a velikost displeje
Displej LCD (TFT) s úhlopříčkou 6,2 cm
Typ rozhraní – počítač PC / Mac
USB 2.0 Hi-Speed (Port B)
Wi-Fi: IEEE802.11 b/g/n
Zabezpečení sítě Wi-Fi: WPA-PSK, WPA2-PSK, WEP, heslo pro správu
Frekvenční pásmo bezdrátové sítě LAN: 2,4 GHz
Typ rozhraní – Jiné
PIXMA Cloud Link
Aplikace Canon PRINT Inkjet/SELPHY
Modul plug-in Canon Print Service (Android)
Google Cloud Print
Apple AirPrint
Wi-Fi Direct
Režim přístupového bodu
WLAN PictBridge
Mopria (Android)

SOFTWARE

Podporované operační systémy
Windows 10
Windows 8.1 (včetně Windows 8.1 Update), Windows 8
Windows 7, Windows 7 SP1
Windows Vista SP2
Windows XP SP3 (pouze 32bitová verze)
Poznámka: Systém Windows vyžaduje rozhraní .NET Framework 4 nebo .NET Framework 4.5.
Systém Windows XP vyžaduje sadu XPS Essentials Pack.
Mac OS X verze 10.7.5 až 10.10
Podporované mobilní operační systémy
iOS
Android

Dodávaný software
Ovladač MP včetně aplikace Scanning Utility
My Image Garden s funkcí Full HD Movie Print¹
Quick Menu
Easy-WebPrint EX (ke stažení)²

FYZICKÉ ÚDAJE

Hmotnost
Přibližně 6,3 kg
Rozměry (Š × H × V)
Přibližně 455 × 369 × 148 mm
Zdroj napájení
100–240 V stř., 50/60 Hz
Spotřeba energie
Vypnuto: přibl. 0,2 W
Pohotovostní režim (připojení k počítači pomocí rozhraní USB): přibl. 0,7 W (skenovací lampa vypnuta)
Pohotovostní režim (všechny porty připojeny): přibl. 1,5 W (skenovací lampa vypnuta)
Doba do přechodu do pohotovostního režimu: 7 min
Kopírování: přibližně 12 W


Více údajů a dlaší podrobnosti na : http://www.canon.cz/printers/inkjet/pixma/pixma_mg5700_series/#features
Všechny uvedené technické údaje jsou převzaty z internetových stránek www.canon.cz. ActivePrint za případné chyby v údajích nenese žádnou odpovědnost.
Publikováno: 28. 7. 2016
Kategorie: Inkoustové tiskárny, Recenze
zobrazit všechny články blogu     

Štítky: | |

Návody pro vaši tiskárnu

Canon TS5050 - TS6050 - TS8050 - recenze

Canon TS5050 – TS6050 – TS8050 – recenze

Nová řada inkoustových tiskáren střední třídy Canon PIXMA TS navazuje na tradici velmi kvalitního tisku předchozích modelů.

číst více...

Kde najdete podporu tiskáren

Kde najdete podporu tiskáren

V prodejnách ActivePrint zakoupíte doporučené tiskárny od několika výrobců. Občas se však stane, že potřebujete pro svou tiskárnu něco najít přímo na stránkách výrobce

číst více...

Canon - vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Canon – vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Doplněné nebo renovované kazety u některých tiskáren Canon nezobrazují správnou hladinu inkoustu. Hladiny mohou být v rozmezí

číst více...

Chyba B200 - Canon

Chyba B200 – Canon

Jedná se o jedno z nejčastějších chybových hlášení inkoustových tiskáren Canon. Chyba B200 vám prostě z ničeho nic zastaví tiskárnu a to dokonce i uprostřed tisku

číst více...

Vyberte si nejbližší prodejnu