Canon TS5050 – TS6050 – TS8050 – recenze

Nová řada inkoustových tiskáren střední třídy Canon PIXMA TS navazuje na tradici velmi kvalitního tisku předchozích modelů. Zachovány zůstaly stejné typy pěti nebo šesti samostatných inkoustových kazet a tiskový systém (PGI570, CLI571). Největší změnou nové řady TS jsou o 30% menší rozměry a podle výrobce inovativní design, který doplňuje nový výklopný ovládací panel.

Canon se u všech typů tiskáren řady PIXMA TS vrátil k možnosti tisknout ze zadního podavače papíru. Celá řada tiskáren TS je rozdělena do dvou skupin podle náročnosti zákazníků.


Canon TS5050

Nová multifunkční inkoustová tiskárna TS5050 je nástupcem velmi oblíbené řady Canon MG5750, ale kromě kompaktnějších rozměrů a designu došlo k několika změnám. Tiskárna je tak více zaměřena na občasný tisk privátních zákazníků než firemních.

 • podavač papíru byl změněn z předního na zadní s kapacitou 100 listů
 • tiskárna již nemá duplex – automatický oboustranný tisk dokumentu
 • nová je čtečka SD karet
 • nový je výklopný ovládací panel

Kvalita fotografického bezokrajového tisku je u tohoto základního typu tiskáren Canon známá a s pěti oddělenými kazetami vám nabídne věrné podání barev a jemnost tisku. Rychlost výtisku první 10×15 ve foto kvalitě do 40sec. je pro běžného uživatele dostačující. Podavač papírů, který je umístěn vzadu, dává možnost hladšího průběhu papíru tiskárnou bez zbytečného kroucení a možnost tisknout na extra tvrdé fotopapíry. Tiskárnu si oblíbíte, pokud tisknete bezokrajové fotky na běžný formát 10x15cm a nebo nový (moderní) formát 13x13cm.
Canon v řadě TS přizpůsobil vše tisku z mnoha různých elektronických zařízení a médií. TS 5050 má kromě připojení přes USB kabel i Wi-Fi připojení a bezproblémově budete s tiskárnou komunikovat bez kabelu z telefonů, tabletů nebo fotoaparátů. Novinka v podobě slotu pro SD karty může nabídnout velmi rychlý tisk vašich fotografií.

Canon TS5050 je multifunkční tiskárnou, proto nesmíme opomenout možnost kopírování a skenování. Tady je potřeba zmínit nové rozměry tiskárny, přibližně 372 × 315 × 126 mm, které jsou jen o něco málo větší než list papíru.
Skener s rozlišením až 1 200 × 2 400 dpi, dokáže rozmnožit vaše fotografie a obrázky ve velmi vysoké kvalitě. Kopírování běžných dokumentů je zcela bezproblémové.

Výrobce doplnil tiskárnu ovladači pro širokou paletu počítačových systémů, u Windows zpětně až do úrovně Windows VISTA.

Naše hodnocení:
Canon TS5050 je dobrou volbou bezproblémového tisku fotografií a dokumentů především v domácnostech. Můžete se u ní spolehnout na ověřený tiskový systém (samostatná tisková hlava + 5 kazet), který Canon nezměnil, ovšem je velmi nutné s ním pravidelně tisknout (nebezpečí zasychání tiskové hlavy). To platí i pro ověřené alternativní inkoustové kazety ActivePrint, které můžete bezobav použít již s novou tiskárnou. Parametry tiskárny jsou dostačující pro méně náročné uživatele. Musíme pochválit nové menší rozměry tiskárny, tento trend je však nyní stejný u všech výrobců a směřuje k umístění tiskáren více na stolech než na poličkách. Investici do této tiskárny, v poměru cena-výkon-tiskové náklady, považujeme za přiměřenou.

Prohlédněte si prezentační video, to musíme pochválit, další technické informace najdete na stránce produktu.

Technické specifikace Canon TS5050

 


Canon TS6050

Multifunkční inkoustová tiskárna nové řady Canon TS6050 je konstrukčně, výkonově a systémově shodná s TS 5050. parametry tisku, skenování a kopírování jsou také stejné. Odlišnosti najdeme pouze v její výbavě.

 • Duplex – automatický oboustranný tisk
 • přední a zadní podavač papírů
 • dotykový displej 5cm pro nastavení a tisk
 • chybí slot pro SD karty

Naše hodnocení:
Vzhledem k tomu, že jde o technicky shodný model s TS5050 platí vše uvedené výše. I když je tiskárna řádově o několik set korun dražší než její nižší sestřička, patrně si TS6050 získá více zákazníků věrných značce Canon z důvodu dvou podavačů a duplexu. Zcela jistě o ni projeví zájem zákazníci v kancelářích a firmách, kde je důležitý kvalitní tisk dokumentů doplněných o barevné grafy a fotografie. Typickým uživatelem TS6050 je menší realitní kancelář, která potřebuje levný a reprezentativní barevný tisk nabídky nemovitosti, oboustranný tisk smluv a skenování podkladů pro uzavření smlouvy.

Technické specifikace Canon TS6050

 


Canon TS8050

Zákazníky náročnější na kvalitu tisku barevných fotografií bude tento model zajímat. Canon TS8050 tiskne ze šesti kazet. Doplněna je kazeta s fotografickým šedým inkoustem (CLI571GY), který výrazným způsobem ovlivní výraz černobílích nebo tónovaných fotografií a příjemně vyladí barevné fotografie v oblasti stínů. Také v technických částech nabízí širší komfort a design než TS 6050. Canon se pyšní, že díky inovacím v tiskové hlavě vás má kvalita vytištěné fotografie doslova šokovat.

 • kvalitativně odlišný design
 • větší velmi citlivý dotykový displej
 • nemá ovládací tlačítka
 • automatické vysunutí výstupního zásobníku pro dokumenty
 • plus šedý polotónový inkoust CLI571GY
 • vyšší rozlišení tisku
 • vyšší rozlišení skeneru
 • vyšší rychlost tisku
 • potisk CD nebo DVD
 • slot pro SD karty
 • tisk z telefonu kontaktním portem NFC

Naše hodnocení:
V tomto segmentu tiskáren je mezi výrobci velmi tvrdá konkurence a každý z nich nabízí něco, čím vás může zaujmout. Nás Canon TS8050 zaujal náloží funkcí a velmi vysokou kvalitou tisku, po které zcela jistě sáhnete, pokud máte doma kvalitnější fotoaparát a baví vás fotit jak barevně, tak černobíle. Současná cena tiskárny je za tuto výbavu a kvalitu výstupu fotografií velmi zajímavá. Canon také použil osvědčený systém tisku z předchozí řady tiskáren a tak nekupujete zajíce v pytli.

Technické specifikace Canon TS8050
Publikováno: 8. 3. 2017
Kategorie: Inkoustové tiskárny, Recenze
zobrazit všechny články blogu     

Štítky: | |

Návody pro vaši tiskárnu

Canon TS5050 - TS6050 - TS8050 - recenze

Canon TS5050 – TS6050 – TS8050 – recenze

Nová řada inkoustových tiskáren střední třídy Canon PIXMA TS navazuje na tradici velmi kvalitního tisku předchozích modelů. Zachovány zůstaly stejné typy pěti nebo šesti samostatných inkoustových kazet a tiskový systém …

číst více...

Kde najdete podporu tiskáren

Kde najdete podporu tiskáren

V prodejnách ActivePrint zakoupíte doporučené tiskárny od několika výrobců. Občas se však stane, že potřebujete pro svou tiskárnu něco najít přímo na stránkách výrobce

číst více...

Canon - vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Canon – vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Doplněné nebo renovované kazety u některých tiskáren Canon nezobrazují správnou hladinu inkoustu. Hladiny mohou být v rozmezí

číst více...

Chyba B200 - Canon

Chyba B200 – Canon

Jedná se o jedno z nejčastějších chybových hlášení inkoustových tiskáren Canon. Chyba B200 vám prostě z ničeho nic zastaví tiskárnu a to dokonce i uprostřed tisku

číst více...

Vyberte si nejbližší prodejnu