HP Deskjet Ink Advantage 2135 – recenze

Tato inkoustová multifunkční tiskárna je určena především pro domácí použití, ale využije ji i živnostník s občasným tiskem. Jednou z vlastností tiskárny je schopnost tisku jen s jedním typem kazety, ovšem má to omezení.

Model HP2135 je základním typem současné nabídky inkoustovek od společnosti HP. Zákazníky přitahuje především její design, kompaktní velikost, jednoduchá obsluha a barevné provedení.

Základní vlastnosti: jednostranný tisk černý i barevný, skenování, kopírování, připojení a tisk pouze z počítače přes USB, zadní otevřený podavač papírů.

Dvoukazetový systém tisku, černá a kombinovaná tříbarevná kazeta s vlastní tiskovou hlavou, umožňuje několik variant tisku na klasický i fotografický papír v síle až 300g/m2. Důmyslně je u toho to modelu vyřešen krizový tisk s jednou kazetou. Záměrně píšeme krizový tisk, protože případnou nefunkčnost nebo nedostatek inkoustu v kazetě vám bude HP neustále připomínat hláškou na displeji počítače a bude vás nutit kazetu doplnit nebo vyměnit.

Tiskárna tedy umožňuje:
1) černobílý tisk pouze s černou kazetou v režimu ISO a Koncept
2) černobílý tisk pouze s barevnou kazetou – výsledný černý text je ovšem výrazně světlejší
3) barevný tisk bez černé kazety

Tiskárna je multifunkční, proto nabízí možnost skenování ve vysokém rozlišení až 2400 dpi a kopírování v rozlišení 600×300 dpi, což je dnes běžný standard. Naskenované stránky ukládáte v několika formátech do počítače.

Podavač papírů je pouze zadní a otevřený, ovšem kompaktní vnější rozměry umožňují ponechat tiskárnu na pracovním stole.

HP 2135 připojíte k počítači pouze USB kabelem, který není součástí balení nové tiskárny.

Nastavení tiskárny, typu papíru i způsobu tisku ovládáte pouze z počítače instalovaným programem HP. Tiskárna nemá vlastní displej. Komfortnost tohoto programu by však mohla být z našeho pohledu lepší.

Tiskárna má dobrou odezvu, po odeslání tisku dostanete svůj výtisk do 30 sekund. Při více stranách zvládne v běžném tisku až 8 stran za minutu.

Doporučíme vám tiskárnu nepřetěžovat. V jenorázovém tisku posílejte maximálně 20 stran. Konstrukčně doporučuje výrobce zatížení do 200 stran měsíčně.

Již zmíněný dvoukazetový systém tisku, kdy každá z kazet je osazena tiskovou hlavou s tryskami, dává možnost jednoduché nápravy, pokud kazety díky neparavidelnému tisku zaschnou. Stačí je vyměnit za nové a tiskárna bude normálně fungovat.

Originální kazety od HP mohou vytisknout v režimu ISO (5% pokrytí strany) až 360 stran (9ml) s černou kazetou a 200 stran (3x3ml) s tojbarevnou kazetou.

Renovované kazety ActivePrint mají podstatně vyšší plnění, černá 18ml a barevná 3x6ml. Jejich výtěžnost a kvalita je ověřena na naší vlastní tiskárně HP 2135 a u mnoha zákazníků.

Celkové hodnocení tiskárny HP 2135 je spíše kladné. V pořizovací ceně kolem 1200,-Kč za tuto tiskárnu, nikdo neočekává přílišné zázraky. Tiskárna zvládá v poměrně rychlé odezvě vytisknout dobře čitelné a ostré černobílé i barevné dokumenty v režimu ISO nebo KONCEPT. Barevné fotografie a obrázky doporučíme tisknout na fotopapíry určené pro inkoustový tisk.
Publikováno: 11. 7. 2017
Kategorie: Inkoustové tiskárny, Recenze
zobrazit všechny články blogu     

Štítky: | |

Návody pro vaši tiskárnu

Canon TS5050 - TS6050 - TS8050 - recenze

Canon TS5050 – TS6050 – TS8050 – recenze

Nová řada inkoustových tiskáren střední třídy Canon PIXMA TS navazuje na tradici velmi kvalitního tisku předchozích modelů.

číst více...

Kde najdete podporu tiskáren

Kde najdete podporu tiskáren

V prodejnách ActivePrint zakoupíte doporučené tiskárny od několika výrobců. Občas se však stane, že potřebujete pro svou tiskárnu něco najít přímo na stránkách výrobce

číst více...

Canon - vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Canon – vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Doplněné nebo renovované kazety u některých tiskáren Canon nezobrazují správnou hladinu inkoustu. Hladiny mohou být v rozmezí

číst více...

Chyba B200 - Canon

Chyba B200 – Canon

Jedná se o jedno z nejčastějších chybových hlášení inkoustových tiskáren Canon. Chyba B200 vám prostě z ničeho nic zastaví tiskárnu a to dokonce i uprostřed tisku

číst více...

Vyberte si nejbližší prodejnu