Kontrola stavu tiskové hlavy inkoustových tiskáren

Inkoustové tiskárny vyžadují od svých majitelů o něco více servisní pozornosti než tiskárny laserové.

Nejjednodušším způsobem, díky kterému si vaše tisková hlava udrží dobrou kondici, je pravidelný tisk! Pokud jí dopřejete protisknout, alespoň jednou týdně všechny barvy, nehrozí její zaschnutí.

cl_kontrola_stavu_ink_hlava

Pokud je u vaší tiskárny tisková hlava součástí kazety, jako na obrázku vlevo, můžete nefunkční tiskovou kazetu vyměnit za novou a ihned dojde k obnovení kvality tisku. I v tomto případě, ale nejdříve vyzkoušejte čištění tiskové hlavy popsané níže.

Pokud má vaše tiskárna interní tiskovou hlavu, jako na obrázku vpravo, může zaschnutí tiskové hlavy způsobit podstatně větší problémy.

Je potřeba si uvědomit, že problém nekvalitního výtisku může být v mechanismu tiskárny, v dávkování inkoustu, samotné tiskové hlavě nebo elektronice tiskárny či kazety.

Důležité je tuto situaci nepodcenit a začít ihned jednat. Jak víme z praxe našeho servisu, problémy u inkoustových tiskáren se vždy jen zhoršují a mohou skončit i zničením tiskárny.

Rozumným prvním krokem je vytisknout si stránku – Kontrola trysek tiskové hlavy.

Jak na to, vám nejlépe poradí návod k obsluze pro vaši tiskárnu. Pokud má vaše tiskárna displej, najdete tuto funkci obvykle v menu – Nastavení nebo – Servis tiskárny. Pokud vaše tiskárna displej nemá, hledejte ji buď v ovládacím programu určeném pro tiskárnu nebo ve vlastnostech tiskárny, které zobrazíte kliknutím pravým tlačítkem myši nad ikonou tiskárny v – Ovládacích panelech systému.

cl_kontrola_stavu_ink_trysky_okStav tiskových trysek je v pořádku.

cl_kontrola_stavu_ink_trysky_koKaždý vynechaný řádek pole označuje nefunkční trysku.

Drobné nesrovnalosti, které zjistíte v tisku se dají vyřešit spuštěním Čištění tiskové hlavy. Název pro tuto operaci se může u jednotlivých výrobců lišit a opět vám nejlepe poradí návod k obsluze.


Proces čištění vždy spotřebovává větší množství inkoustu, před spuštěním proto zkontrolujte stav náplní v tiskárně!

Pokud čištění nepomohlo ani po 2 až 3 cyklech, nechejte tiskárnu několik hodin odpočinout a zkuste to již jen jednou. Všechny inkousty jsou totiž na bázi vody a voda je jak známo sama rozpouštědlem. Proto se stav může zlepšit až po delší době. Pokud ani tentokrát neuspějete, obraťte se raději na náš servis nebo jiné servisní středisko.
Publikováno: 11. 8. 2016
Kategorie: Inkoustové tiskárny, Návody
zobrazit všechny články blogu     

Návody pro vaši tiskárnu

Canon TS5050 - TS6050 - TS8050 - recenze

Canon TS5050 – TS6050 – TS8050 – recenze

Nová řada inkoustových tiskáren střední třídy Canon PIXMA TS navazuje na tradici velmi kvalitního tisku předchozích modelů.

číst více...

Kde najdete podporu tiskáren

Kde najdete podporu tiskáren

V prodejnách ActivePrint zakoupíte doporučené tiskárny od několika výrobců. Občas se však stane, že potřebujete pro svou tiskárnu něco najít přímo na stránkách výrobce

číst více...

Canon - vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Canon – vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Doplněné nebo renovované kazety u některých tiskáren Canon nezobrazují správnou hladinu inkoustu. Hladiny mohou být v rozmezí

číst více...

Chyba B200 - Canon

Chyba B200 – Canon

Jedná se o jedno z nejčastějších chybových hlášení inkoustových tiskáren Canon. Chyba B200 vám prostě z ničeho nic zastaví tiskárnu a to dokonce i uprostřed tisku

číst více...

Vyberte si nejbližší prodejnu