Canon i-SENSYS MF231 – recenze

Představujeme vám jednoduchou kancelářskou černobílou laserovku, nástupce tiskárny Canon i-SENSYS MF211, přesněji řečeno, stejnou tiskárnu s novým číselným označením. Právě předchozí typ se Canonu osvědčil v mnoha kancelářích a tak jej s rokem 2017 zařazuje opět do své nabídky.

Komu bychom tiskárnu doporučili?

Ideálním prostředím pro Canon i-SENSYS MF231 je kancelář jednoho podnikatele nebo účetní, kterým stačí připojení tiskárny k PC jen přes USB a vyžadují pouze jednostranný černobílý laserový tisk pro kvalitní výstup především písemných nebo tabulkových dokumentů. Výhodou pro ně bude velký zásobník papíru na 250 listů (polovina běžného balení papírů) a také toner schopný vytisknout až 2400 stran při 5% pokrytí, takže tiskárna nepotřebuje tak častou obsluhu.

Co se nám na Canon i-SENSYS MF231 líbí?

Právě velký zásobník papíru a spolehlivý toner se střední kapacitou jehož součástí je optický válec, také design tiskárny s přehledným ovládacím panelem, jednoduchá ovladatelnost a kancelářské funkce ovládané z PC.

Očekávejte stabilitu, ne zázraky.

Canon i-SENSYS MF231 není pro náročné, je pro ty, kteří hledají především stabilitu při tisku faktur, sestav, článků apod. Tiskárna má kvalitní jednoduchý skener s rozlišením 600x600dpi, který je doplněn o důležité kancelářské funkce jako je tisk 2 na 1, 4 na 1 a nebo speciální funkce pro kopírování dokladů. Skenování do počítače vám nabídne formáty TIFF, JPEG a PDF.

Tiskárna nemá automatický podavač dokumentů ani oboustranný tisk! Kvalitně vám zkopíruje texty, pokud ale kopírujete nebo tisknete dokumnety s obrázky, zvolíte zcela určitě jinou tiskárnu i když se rozlišení tisku dokáže vytáhnout slušnými 1200dpi.

Důležité je upozornit že k počítači připojíte tiskárnu pouze přes port USB2 Hi-speed (pozor kabel je odlišný od běžného), může ji tedy používat vždy jen jeden uživatel a je vhodná spíše pro pevný PC než notebook.

I když se může zdát, že tělo tiskárny je poněkud robustní, důvodem je především snadný průchod papíru tiskárnou s minimálním kroucením a již zmiňovaný velký zásobník a toner. Tiskárna také lépe odvádí teplo vznikající při tisku. Tiskárna Canon i-SENSYS MF231 zvládá bez problémů tisk na obálky a samolepící štítky.

Doporučené pracovní zatížení tiskárny je 2000 stran měsíčně, pokud se chystáte vytisknout podstatně více stran, podívejte se do našeho Katalogu doporučených tiskáren, případně nám zavolejte. Rádi vám poradíme s výběrem.
Publikováno: 16. 2. 2017
Kategorie: Laserové tiskárny, Recenze
zobrazit všechny články blogu     

Štítky: | | |

Návody pro vaši tiskárnu

Canon TS5050 - TS6050 - TS8050 - recenze

Canon TS5050 – TS6050 – TS8050 – recenze

Nová řada inkoustových tiskáren střední třídy Canon PIXMA TS navazuje na tradici velmi kvalitního tisku předchozích modelů.

číst více...

Kde najdete podporu tiskáren

Kde najdete podporu tiskáren

V prodejnách ActivePrint zakoupíte doporučené tiskárny od několika výrobců. Občas se však stane, že potřebujete pro svou tiskárnu něco najít přímo na stránkách výrobce

číst více...

Canon - vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Canon – vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Doplněné nebo renovované kazety u některých tiskáren Canon nezobrazují správnou hladinu inkoustu. Hladiny mohou být v rozmezí

číst více...

Chyba B200 - Canon

Chyba B200 – Canon

Jedná se o jedno z nejčastějších chybových hlášení inkoustových tiskáren Canon. Chyba B200 vám prostě z ničeho nic zastaví tiskárnu a to dokonce i uprostřed tisku

číst více...

Vyberte si nejbližší prodejnu