Instalace toneru

Instalace nového toneru do laserové tiskárny nebo multifunkce je poměrně jednoduchá, je ale potřeba dát pozor na některé drobnosti, které mohou způsobit potíže nebo dokonce znemožnit tisk a provoz tiskárny.

1. Po vybalení toneru z krabice je velmi důležité dát pozor na celkovou integritu toneru. Toner by neměl usypávat prášek a musí být opticky v pořádku. Pokud se z toneru viditelně sype prášek určitě toner nevkládejte do tiskárny, pravděpodobně během přepravy došlo k nárazu nebo pádu toneru. Toner reklamujte. Drobné zbytky prášku v okolí optického válce nejsou na závadu, mohly zůstat na toneru po zkušebním testování ve výrobě.

V zimním období nechte toner vždy aklimatizovat dostatečně dlouhou dobu při pokojové teplotě. Toner je citlivé elektromechanické zařízení a při tisku v laserové tiskárně dochází k zahřívání fixační jednotky až na 180°C. Při velkých rozdílech teplot může na toneru zkondenzovat vlhkost, která bude mít za následek špatný tisk, může také dojít k poškození toneru nebo tiskárny.

2. Toner zlehka protřepte, stačí několikrát tonerem pohnou zprava doleva. Tím dojde ke správnému rozmístění prášku uvnitř tonerové kazety, který může být z důvodu přepravy a skladování sesypán na jedné straně.

protrepat

3. Před samotnou instalací toneru do tiskárny je nutné odstranit všechy ochranné a přepravní prvky. Podle typu toneru se jedná zejména o :

 • Vytažení separační pásky na boku tonerové kazety
  (zejména tonery pro tiskárny HP a Canon)
 • Odstranění oranžové krytky čipu
  (zejména tonery pro černobílé tiskárny HP a Canon)
 • Odstranění ochranného papíru z optického válce
  (zejména tonery pro tiskárny HP, Canon a Samsung)
 • Odstranění oranžového (černého) ochranného krytu optického nebo magnetického válce
  (zejména u tiskáren Brother, Canon, HP, Minolta, Samsung a Xerox)
 • Odlepení ochranných pásek z toneru
  (zejména tonery pro tiskárny Oki)

ochranne_prvky


Některé tonery nemají žádný ochranný prvek! Přistupte rovnou k samotné instalaci toneru do tiskárny.

Po sejmutí ochranných prvků se snažte co nejméně manipulovat s tonerem a vložte jej ihned do tiskárny. Neopatrnou manipulací by mohlo dojít k rozsypání jemného tonerového prášku a znečištění okolí.

4. Vložte toner do tiskárny. Při vkládání toneru do tiskárny dodržujte návod výrobce tiskárny. U každé tiskárny probíhá výměna jiným způsobem, proto je nutné dodržovat konkrétní pokyny výrobce tiskárny.

vlozeni_do tiskarny

Dbejte zejména na následující :

 • Toner musí jít do tiskárny vložit lehce
 • Dbejte, aby byl vždy toner správně dosazen do správné pozice, nedostatečné dotlačení toneru může u některých tiskáren způsobit povyskočení toneru a zablokování tiskárny (zejména u tiskáren s otočným bubnem)
 • U černobílých tiskáren s odděleným optickým válcem se většinou vkládá toner do jednotky optického válce a až poté celá sestava do tiskárny, dbejte na správné usazení všech součástek

5. Pro jakýkoliv dotaz k instalaci vašeho toneru zavolejte na naši nejbližší prodejnu ActivePrint.

 
Publikováno: 1. 8. 2016
Kategorie: Laserové tiskárny, Návody
zobrazit všechny články blogu     

Návody pro vaši tiskárnu

Canon TS5050 - TS6050 - TS8050 - recenze

Canon TS5050 – TS6050 – TS8050 – recenze

Nová řada inkoustových tiskáren střední třídy Canon PIXMA TS navazuje na tradici velmi kvalitního tisku předchozích modelů.

číst více...

Kde najdete podporu tiskáren

Kde najdete podporu tiskáren

V prodejnách ActivePrint zakoupíte doporučené tiskárny od několika výrobců. Občas se však stane, že potřebujete pro svou tiskárnu něco najít přímo na stránkách výrobce

číst více...

Canon - vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Canon – vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Doplněné nebo renovované kazety u některých tiskáren Canon nezobrazují správnou hladinu inkoustu. Hladiny mohou být v rozmezí

číst více...

Chyba B200 - Canon

Chyba B200 – Canon

Jedná se o jedno z nejčastějších chybových hlášení inkoustových tiskáren Canon. Chyba B200 vám prostě z ničeho nic zastaví tiskárnu a to dokonce i uprostřed tisku

číst více...

Vyberte si nejbližší prodejnu