Canon – vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Doplněné nebo renovované kazety u některých tiskáren Canon nezobrazují správnou hladinu inkoustu. Hladiny mohou být v rozmezí od úplně prázdné až po úplně plnou – nejedná se o skutečný stav náplně! Pokračujte v tisku.

 VAROVÁNÍ 

Tento postup použijte výhradně u těchto typů tiskových kazet, které mají jako součást i tiskovou hlavu!

PG-37, PG-40, PG-50, PG-510, PG-512, PG-540, PG-545

CL-38, CL-41, CL-51, CL-511,CL-513, CL-541, CL-546

Pokud by došlo k vypnutí sledování hladiny inkoustu u kazet, které nemají jako součást tiskovou hlavu, po spotřebování inkoustu by byla externí tisková hlava nenávratně zničena!

V případě, že si nejste jisti, zavolejte nám, rádi vám poradíme.

V případě že se na monitoru počítače objeví hlášení o docházejícím inkoustu (viz. obrázek) nerušte tisk, ale stiskněte nebo podržte tlačítko podle instrukcí alespoň po dobu 5 sekund, dokud se tisk neobnoví.

cl_can_reset_ink_3
U multifunkčních tiskáren Canon se obvykle jedná o tlačítko Storno (obr.), u ostatních tiskáren o tlačítko posuvu papíru.
Tím dojde k vypnutí detekce hladiny inkoustu pro tuto konkrétní kazetu, tiskárnu můžete dál normálně používat. Kazeta se bude nadále hlásit jako prázdná! Kazetu vyměňte za novou jakmile přestane tisknout.

cl_can_reset_ink_4

Detekce hladiny bude vypnuta pouze pro tuto konkrétní náplň, tento postup je nutné opakovat pro černou i barevnou náplň zvlášť.

Po vložení nových originálních náplní Canon se funkce detekce hladiny inkoustu opět automaticky obnoví.
Publikováno: 8. 8. 2016
Kategorie: Návody
zobrazit všechny články blogu     

Štítky: |

Návody pro vaši tiskárnu

Canon TS5050 - TS6050 - TS8050 - recenze

Canon TS5050 – TS6050 – TS8050 – recenze

Nová řada inkoustových tiskáren střední třídy Canon PIXMA TS navazuje na tradici velmi kvalitního tisku předchozích modelů.

číst více...

Kde najdete podporu tiskáren

Kde najdete podporu tiskáren

V prodejnách ActivePrint zakoupíte doporučené tiskárny od několika výrobců. Občas se však stane, že potřebujete pro svou tiskárnu něco najít přímo na stránkách výrobce

číst více...

Canon - vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Canon – vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Doplněné nebo renovované kazety u některých tiskáren Canon nezobrazují správnou hladinu inkoustu. Hladiny mohou být v rozmezí od úplně prázdné až po úplně plnou – nejedná se o skutečný stav náplně! …

číst více...

Chyba B200 - Canon

Chyba B200 – Canon

Jedná se o jedno z nejčastějších chybových hlášení inkoustových tiskáren Canon. Chyba B200 vám prostě z ničeho nic zastaví tiskárnu a to dokonce i uprostřed tisku

číst více...

Vyberte si nejbližší prodejnu