Problémy s instalací tiskárny v systému Windows 10

Mnoho uživatelů má po aktualizaci na nový operační systém Windows 10 problém se zprovozněním starší tiskárny, která předtím normálně fungovala. Připravili jsme několik rad, které vám mohou pomoci vaši tiskárnu zprovoznit.

Win10_potize

Tiskový ovladač

Každá tiskárna potřebuje pro svůj provoz tiskový ovladač (driver), který uživatel instaluje do počítače zpravidla při první instalaci tiskárny. Tiskový ovladač je program, který umožňuje provoz zařízení a nastavení dalších funkcí jako je kvalita tisku, barevné podání, typ papíru a podobně. Pomocí tiskového ovladače je počítač schopný komunikovat s tiskárnou. Bez nainstalovaného tiskového ovladače, můžeme používat tiskárnu pouze jako kopírku, pokud to umožňuje.
Tiskový ovladač najdete u většiny tiskáren na přiloženém CD, které je v balení u nové tiskárny, případně ho můžete stáhnout také na stránkách výrobce vaší tiskárny.


Ovladač vytváří a aktualizuje výhradně výrobce tiskárny, který tímto podporuje nebo nepodporuje určité operační systémy nebo jejich verze.

Při přechodu na nový operační systém se vám tedy může stát, že vaše tiskárna již není podporována a nebude tedy v novém systému pracovat. Před přechodem na nový operační systém je dobré se ujistit, že je tento systém výrobcem tiskárny podporován!


Pokud i vy patříte mezi uživatele, kterým po přechodu na nový operační systém Windows 10 tiskárna nepracuje, zkontrolujte následující :

  • Zkontrolujte, že je tiskárna zapnutá a připojená k počítači.
  • Ujistěte se, že tiskárna nezobrazuje žádné chybové hlášení, které by mohlo tiskárnu blokovat.
  • Proveďte Krok 1 a Krok 2 našeho postupu a zkontrolujte, zda je tiskárna zobrazena v seznamu

Ano, v seznamu zařízení svoji tiskárnu vidím:

po přechodu na nový systém došlo k rozpoznání tiskárny, zkuste pomocí nabídky Vlastnosti tiskárny (klik pravým tlačítkem myši nad ikonou tiskárny) vytisknout zkušební stránku. Pokud se stránka nevytiskne, zkontrolujte stav tiskárny, stav tiskových kazet a případná chybová hlášení.

V případě, že tiskárna nehlásí chybová hlášení a stále netiskne, s největší pravděpodobností budete potřebovat novou instalaci tiskového ovladače, který nebyl automaticky nainstalován. Pokračujte na Krok 3 níže uvedeného postupu.


Ne, v seznamu zařízení svoji tiskárnu nevidím :

po přechodu na nový systém neproběhla automatická instalace a budete potřebovat nový (aktuální) tiskový ovladač. Pokračujte na Krok 4 níže uvedeného postupu.

Postup pro získání nového ovladače pro tiskárny ve Windows 10

 

Otevřete nabídku Start >> otevřete Nastavení a poté složku Zařízení

cl_win10_krok1

 

Až ve spodní části panelu klikněte na Zařízení a tiskárny

cl_win10_krok2

 

Označte tiskárnu se kterou máte problém a vyberte Odebrat zařízení v horní části obrazovky

cl_win10_krok3

 

Klikněte na Přidat tiskárnu , spustí se automatické vyhledávání tiskáren připojených k počítači

cl_win10_krok4

Pokud se vaše tiskárna v seznamu nezobrazí, máte možnost zkusit vyhledat ovladač na stránkách výrobce tiskárny (www.hp.cz, www.canon.cz, …).
V sekci podpora si vyhledejte ovladač vaší tiskárny pro Windows 10 a stáhněte jej do PC. Spusťte stažený soubor a postupujte podle instalačních pokynů.

Společnost Microsoft má i vlastní diagnostický program pro řešení problémů s tiskárnou.
Ten můžete stáhnout zde.  http://aka.ms/diag_printer10
stáhnout

Nepomůže-li vám ani jedna z těchto variant, je nutné zakoupit novou tiskárnu, s jejím výběrem se obraťte na nejbližší prodejnu ActivePrint.

Nové tiskárny – Katalog

Přehled www technické podpory výrobců tiskáren
Publikováno: 28. 6. 2016
Kategorie: Návody
zobrazit všechny články blogu     

Návody pro vaši tiskárnu

Canon TS5050 - TS6050 - TS8050 - recenze

Canon TS5050 – TS6050 – TS8050 – recenze

Nová řada inkoustových tiskáren střední třídy Canon PIXMA TS navazuje na tradici velmi kvalitního tisku předchozích modelů.

číst více...

Kde najdete podporu tiskáren

Kde najdete podporu tiskáren

V prodejnách ActivePrint zakoupíte doporučené tiskárny od několika výrobců. Občas se však stane, že potřebujete pro svou tiskárnu něco najít přímo na stránkách výrobce

číst více...

Canon - vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Canon – vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Doplněné nebo renovované kazety u některých tiskáren Canon nezobrazují správnou hladinu inkoustu. Hladiny mohou být v rozmezí

číst více...

Chyba B200 - Canon

Chyba B200 – Canon

Jedná se o jedno z nejčastějších chybových hlášení inkoustových tiskáren Canon. Chyba B200 vám prostě z ničeho nic zastaví tiskárnu a to dokonce i uprostřed tisku

číst více...

Vyberte si nejbližší prodejnu