Tipy pro snížení spotřeby toneru a inkoustu

Používejte vhodné písmo
Snažte se ve vašich dokumentech používat běžný typ písma, např. tučné písmo zvyšuje spotřebu toneru nebo inkoustu.

Plánujte dokumenty s rozumem
Vyvarujte se používání velkých barevných nebo černých ploch, bílý nápis „Moje prezentace“ na černé stránce vypadá dobře při náhledu na monitoru, není ale vhodný pro tisk. Pokud plánujete prezentace tisknout, je dobré s tím počítat již při tvorbě dokumentu.

cl_usetrit_ink

Zapněte úsporný režim tiskárny
Snažte se používat úsporný režim tiskárny. Většina tiskáren je vybavena funkcí úsporného tisku, která sníží spotřebu toneru nebo inkoustu.

Nastavte správnou kvalitu tisku
Pokud tisknete dokument pouze pro rychlý náhled, korekturu nebo dočasné použití, vyplatí se hlavně u inkoustových tiskáren nastavit kvalitu tisku na Koncept, Rychlý, apod. (použitý název se mění podle výrobce tiskárny a ovladače), úspora inkoustu je významná a budete překvapeni i vyšší rychlostí tisku. Většina takto vytištěných dokumentů je dostatečně čitelná.

Tiskněte pravidelně
U inkoustových tiskáren je důležitý pravidelný tisk, aby nedošlo k zaschnutí tiskové hlavy. Pokud necháte tiskárnu zahálet, bude po čase nutné spustit čistící proces, který spotřebovává drahý inkoust. Dochází tedy ke zbytečnému zvýšení spotřeby inkoustu.

Informujte se při nákupu tiskárny
Při nákupu tiskárny se zajímejte také o cenu a tiskovou výtěžnost náplní nebo tonerů, pár stokorun navíc investovaných do vhodné tiskárny se vám vrátí během prvního nákupu tiskových kazet.
Publikováno: 21. 6. 2016
Kategorie: Návody
zobrazit všechny články blogu     

Štítky: | |

Návody pro vaši tiskárnu

Canon TS5050 - TS6050 - TS8050 - recenze

Canon TS5050 – TS6050 – TS8050 – recenze

Nová řada inkoustových tiskáren střední třídy Canon PIXMA TS navazuje na tradici velmi kvalitního tisku předchozích modelů.

číst více...

Kde najdete podporu tiskáren

Kde najdete podporu tiskáren

V prodejnách ActivePrint zakoupíte doporučené tiskárny od několika výrobců. Občas se však stane, že potřebujete pro svou tiskárnu něco najít přímo na stránkách výrobce

číst více...

Canon - vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Canon – vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Doplněné nebo renovované kazety u některých tiskáren Canon nezobrazují správnou hladinu inkoustu. Hladiny mohou být v rozmezí

číst více...

Chyba B200 - Canon

Chyba B200 – Canon

Jedná se o jedno z nejčastějších chybových hlášení inkoustových tiskáren Canon. Chyba B200 vám prostě z ničeho nic zastaví tiskárnu a to dokonce i uprostřed tisku

číst více...

Vyberte si nejbližší prodejnu