Zaseknutý papír v tiskárně

Uvíznutý papír v laserových a inkoustových tiskárnách může způsobit několik příčin:

  • papír byl vložen šikmo nebo jej podavač natahuje šikmo
  • špatně předvolený typ nebo gramáž papíru pro tisk
  • něco spadlo do tiskárny a blokuje průchod papíru
  • mechanická závada tiskárny

cl_uviznuty_papir
Jak postupovat při odstranění uvíznutého papíru? 

Prvním krokem je vypnout tiskárnu a vždy !!! odpojit tiskárnu z elektřiny!

Především se podívejte do návodu k obsluze tiskárny, jak při odstranění papíru postupovat. Pokud jej nemáte, měl být dostupný ke stažení na internetových stránkách výrobce.

Pokud je to možné, doporučujeme vyjmout u laserových tiskáren tonery a případně i externí optický válec (u vybraných druhů tiskáren)!

U inkoustových tiskáren, nechejte tiskové kazety na svém místě. Ve většině případů totiž vytahujete zaseknutý papír přes zadní kryt tiskárny.

Když tiskárna nehlásí, kde je papír zaseknutý, otevřete dostupné kryty a najděte zaseknutý papír.

Pohledově zkontrolujte, jestli do tiskárny nespadnul nějaký předmět jako kancelářská sponka a jiné. Pokud zjistíte, že uvíznutí papíru způsobil cizí předmět, který nejde volně odstranit, vždy tiskárnu raději odvezte do servisu.

Nyní asi nejdůležitější rada – nikdy nevytahujte papír do protipohybu papíru při tisku! Tato zásada platí jak pro laserové, tak inkoustové tiskárny!

Když papír vidíte a udělali jste všechny kroky, které jsou uvedeny v návodu k obsluze, papír uchopte a pokuste se jej velmi pomalým tahem ve směru chodu tisku uvolnit. Papír musí jít odstranit bez zvýšeného tahu a tlaku. Při jakémkoliv vyšším tlaku nebo zastavení, případně zvuku přeskakujících koleček ihned zastavte.

Nepodařilo se uvíznutý papír odstranit celý? Nevytahujte ho již sami. I když ztratíte nějaký čas odvozem tiskárny do servisu, odborné vyjmutí se vám vyplatí.

 Pokud je vaše tiskárna v záruce, může být neodborné vyjmutí a poškození tiskárny důvodem ztráty některých záruk.

Když si nevíte rady a nebo si nejte zcela jisti, vždy raději navštivte servis. Vaše dokumenty se dají přenést nebo přeposlat k někomu jinému, kdo vám je vytiskne.
Publikováno: 18. 7. 2016
Kategorie: Návody
zobrazit všechny články blogu     

Štítky:

Návody pro vaši tiskárnu

Canon TS5050 - TS6050 - TS8050 - recenze

Canon TS5050 – TS6050 – TS8050 – recenze

Nová řada inkoustových tiskáren střední třídy Canon PIXMA TS navazuje na tradici velmi kvalitního tisku předchozích modelů.

číst více...

Kde najdete podporu tiskáren

Kde najdete podporu tiskáren

V prodejnách ActivePrint zakoupíte doporučené tiskárny od několika výrobců. Občas se však stane, že potřebujete pro svou tiskárnu něco najít přímo na stránkách výrobce

číst více...

Canon - vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Canon – vypnutí ukazatele hladiny inkoustu

Doplněné nebo renovované kazety u některých tiskáren Canon nezobrazují správnou hladinu inkoustu. Hladiny mohou být v rozmezí

číst více...

Chyba B200 - Canon

Chyba B200 – Canon

Jedná se o jedno z nejčastějších chybových hlášení inkoustových tiskáren Canon. Chyba B200 vám prostě z ničeho nic zastaví tiskárnu a to dokonce i uprostřed tisku

číst více...

Vyberte si nejbližší prodejnu