Renovace tonerů

Většina kompatibilních a alternativních tonerových kazet pro laserové tiskárny je vyráběna renovací originálních kazet.

Správně provedená renovace je složitý proces, kde je prázdný originální toner rozmontován, vyčištěn, osazen novými součástkami, otestován a zabalen. Pokud se dodrží všechny tyto kroky, jsou takto renovované tonery plně srovnatelné s originálními produkty z hlediska výtěžnosti, spolehlivosti a kvality tisku.

Velmi často se setkáte s renovací tonerových kazet pouhým dosypáním tonerového prášku do prázdné kazety. Vzhledem k požadavkům na další správnou funkci, je takový toner ve velkém procentu případů nespolehlivý.

Procento nevyhovujících dosypávaných tonerů je až 70%. Tyto tonery velmi často „mažou“ díky smíchání původního a nově dosypaného prášku. Dochází také k usypávání zbytkového prášku na papír, tisk bývá vynechaný díky původnímu optickému válci, se kterým nepracuje správně a tonery nevytisknou požadované množství stran.

Z těchto důvodů pouze dosypávání tonerů nedoporučujeme. Jedná se o nevhodný způsob alternativního řešení pro vaši tiskárnu, díky kterému ji můžete i výrazně ohrozit.

Správná funkce tonerových kazet závisí na použitých součástkách, správném druhu tonerového prášku a správné symbióze mezi všemi součástmi. Toho lze dosáhnout pouze pečlivou manufakturní prací a kontrolovanou výrobou.

renovace tonerů ActivePrint

Tyto požadavky značkové tonery ActivePrint splňují a díky kontrolované výrobě našich dodavatelů spolehlivě nahradí originální tonery.

 

Renovace je v současné době pro životní prostředí optimální způsob jak zacházet s tonerovými kazetami a předcházet tak nadměrnému vzniku odpadu.

 


Přečtěte si také:

 zpět na stránku – TONERY


Vyberte si nejbližší prodejnu